Edistia yhteystiedot

Edistia (Espoon Diakoniasäätiö Sr)

Kilonkallio 7, 02610 Espoo
Puh: 0290 090 910
Sähköposti: asiakaspalvelu@edistia.fi
Katso kartalta >

Konsernihallinto

Kilonkallio 7, 02610 Espoo

 

Henkilökunnan sähköpostit:
etunimi.sukunimi@edistia.fi

 

 

Palveluasuminen ja tehostettu palveluasuminen

Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Katso kartalta >

Asukkaiden päivystys (24h)
puh. 044 727 3401

palvelupäällikkö Tiina Rajala
puh. 044 792 1910

vt. yksikön päällikkö Siiri Karjalainen (asumispaikkatiedustelut)
puh. 044 729 3654

Kotiin vietävät palvelut

Kilonkallio 7, 02610 Espoo
palvelupäällikkö Jaana Ronkainen
puh. 044 493 4199

tiimivastaava Kaisa Salonen, (asukaspaikkatiedustelut)
puh. 044 767 1593

Vuokrauspalvelut

Kilonkallio 7, 02160 Espoo
Anne Björklund, puh. 040 593 2333
Katriina Koski, puh. 040 841 2111

Katso kartalta >

Työllisyyspalvelut

Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo
Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo
Puh: 044 500 1416

Katso kartalta > 

 

Valmennus- ja kurssipalvelut

Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo
Puh: 044 727 3425

Katso kartalta >

Yhteyslomake

Tällä lomakkeella voit lähettää meille viestisi. Mikäli asiasi koskee tiettyä toimialuetta, voit olla yhteydessä suoraan vastuuhenkilöihin tai lähettää sähköpostia asiakaspalvelu@edistia.fi jolloin viestisi ohjautuu oikealle henkilölle.

Tietojen tallennuksen rekisteriseloste.

Pyydän ottamaan yhteyttä asiaani koskien

8 + 15 =

Konsernihallinto,vuokrauspalvelut
Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Konsernihallinto, Edistia-kotien vuokraus- ja tukipalvelut

Palveluasuminen ja kotiin vietävät palvelut
Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Edistia kotiolot: palveluasuminen ja kotiin vietävät palvelut

Valmennus- ja kurssipalvelut
Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo

Edistia Toimintakeskus Oodi

Työllisyyspalvelut
Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo

Pajat: Kädentaidot, Keittiö ja puhtaanapito

Edistia Toimintakeskus Oodi

Työllisyyspalvelut
Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo

Digipaja, Tuotanto- ja huoltopaja

Edistia työelämä

Edistia konsernihallinto

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Aki Saari

kiinteistöpäällikkö

0500 513 206
aki.saari@edistia.fi

Kari Haukka

talouspäällikkö

044 727 3424
kari.haukka@edistia.fi

Päivi Talstila

viestintäpäällikkö

044 727 3435
paivi.talstila@edistia.fi

Jaana Kautto

henkilöstöpäällikkö

040 595 0246
jaana.kautto@edistia.fi

Erja Mäkeläinen

hallintoassistentti

044 020 3212
erja.makelainen@edistia.fi

Jyrki Myllärniemi

kehittämispäällikkö

044 727 3423
jyrki.myllarniemi@edistia.fi

Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalvelut vaihde
044 500 1416

Pia Furu

palvelupäällikkö

044 522 4571
pia.furu@edistia.fi

Marianne Maxwell

vastuuvalmentaja

044 727 3428
marianne.maxwell@edistia.fi

Hanne Hento

vastuuvalmentaja
yksilö- ja ryhmävalmennus

044 727 3425
hanne.hento@edistia.fi

Raija Romppainen

vastuuvalmentaja

044 727 3420
raija.romppainen@edistia.fi

Asumispalvelut 

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Tiina Rajala

palvelupäällikkö, palveluasuminen

044 792 1910
tiina.rajala@edistia.fi

Siiri Karjalainen

vt. yksikön päällikkö, palveluasuminen

044 729 3654
siiri.karjalainen@edistia.fi

Jaana Ronkainen

palvelupäällikkö, kotiin vietävät palvelut

044 493 4199
jaana.ronkainen@edistia.fi

Kaisa Salonen

varapäällikkö, kotiin vietävät palvelut
tiimivastaava

044 767 1593
kaisa.salonen@edistia.fi

Jenni Kämäräinen

tiimivastaava, palveluasuminen
Kivitasku / Metsätasku / Kalliotasku

044 751 4745
jenni.kamarainen@edistia.fi

Hanna Jyräsalo

tiimivastaava, palveluasuminen
Mäntytasku / Meritasku

044 334 6230
hanna.jyrasalo@edistia.fi

Tiina Nurmiaho

tiimivastaava, palveluasuminen
Pensastasku / Arotasku

044 776 8982
tiina.nurmiaho@edistia.fi

Päivi Vickström

tiimivastaava, palveluasuminen
Aavikkotasku / Lehtotasku

044 726 3705
paivi.vickstrom@edistia.fi

Paula Simi

toimintaohjaaja, palveluasuminen

0400 240 901
paula.simi@edistia.fi

Kilonkallio 7, palveluasumisen ryhmäkotien puhelinnumerot

Asukkaiden päivystys (24h)

044 727 3401

Avotasku

vastuuohjaaja / 044 767 1593

Arotasku

asukaspuhelin / 044 727 3408
ohjaajat / 040 845 4041

Kalliotasku

asukaspuhelin / 044 727 3413
ohjaajat / 044 727 3406

Metsätasku

asukaspuhelin / 044 727 3412
ohjaajat / 044 727 3405

Lehtotasku

asukaspuhelin / 044 727 3411
ohjaajat / 044 727 3404

Kivitasku

asukaspuhelin / 044 727 3407
ohjaajat / 040 848 5445

Meritasku

asukaspuhelin / 044 727 3442
ohjaajat / 044 727 3440

Pensastasku

asukaspuhelin / 044 727 3409
ohjaajat / 044 727 3402

Aavikkotasku

asukaspuhelin / 044 727 3410
ohjaajat / 044 727 3403

Mäntytasku

asukaspuhelin / 044 727 3443
ohjaajat / 044 727 3441

Vuokrauspalvelut

Anne Björklund

palvelupäällikkö
vuokrauspalvelut

040 593 2333
anne.bjorklund@edistia.fi

Katriina Koski

asumispalveluohjaaja,
vuokrausvastaava

040 841 2111
katriina.koski@edistia.fi

Mari Virtanen

ohjaaja, tuettu asuminen

044 782 9526
mari.virtanen@edistia.fi

Kiinteistöpalvelut

Aki Saari

kiinteistöpäällikkö

0500 513 206
aki.saari@edistia.fi

Valmennus- ja kurssipalvelut

Pia Furu

palvelupäällikkö

044 522 4571
pia.furu@edistia.fi

Hanne Hento

suunnittelija
valmennus- ja kurssipalvelut

044 727 3425
hanne.hento@edistia.fi