Edistia yhteystiedot

Edistia (Espoon Diakoniasäätiö Sr)

Upseerinkatu 1-3, 02600 Espoo
Puh: 0290 090 910
Sähköposti: asiakaspalvelu@edistia.fi
Katso kartalta >

Konsernihallinto

Upseerinkatu 1-3, 02600 Espoo

 

Henkilökunnan sähköpostit:
etunimi.sukunimi@edistia.fi

 

 

Edistia kotiolot
(Eedi Asumispalvelut Oy)
Kilonkallio 7, 02610 Espoo
Katso kartalta >

Palveluasuminen ja tehostettu palveluasuminen (asukaspaikkatiedustelut)
yksikön päällikkö Tiina Rajala
puh. 044 792 1910

Kotiin vietävät palvelut
palvelupäällikkö Jaana Ronkainen
puh. 050 550 1018

Kotiin vietävät palvelut Espoo (asukaspaikkatiedustelut)
Kilonkallio 7, Espoo
Kaisa Salonen, puh. 044 767 1593

Kotiin vietävät palvelut Vantaa (asukaspaikkatiedustelut)
Tikkurilantie 68 C, Vantaa
Tiia Valtonen, puh. 044 347 8504

Kotiin vietävät palvelut Kanta-Häme (asukaspaikkatiedustelut)
Palstakatu 7-9, Riihimäki
Eija Peltokoski, puh. 044 7468241

Edistia Kotiolot – Edistia-kotien vuokraus ja tukipalvelut

Vuokraus
Upseerinkatu 1 – 3, 02600 Espoo
Anne Björklund, puh. 040 593 2333
Katriina Koski, puh. 040 841 2111

Tukipalvelut
Kilonkallio 7, 02610 Espoo
Jaana Ronkainen, puh. 050 550 1018

Katso kartalta >

Edistia työelämä
Työvalmennuspalvelut

Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo
Puh: 0290 090 910

Yksiköiden osoitteet:

  • Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo
  • Merisaapas 1, 02320 Espoo
  • Kornetintie 6 A, 00380 Helsinki
  • LUX valmennustalo, Lummetie 2, 01300 Vantaa

Katso kartalta >

Hanikan virkistyskeskus

Matasaarentie 1, 02380 Espoo

Katso kartalta >

Edistia Toimintakeskus Oodi

Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo
Puh: 0400 626 533

Katso kartalta >

Yhteyslomake

Tällä lomakkeella voit lähettää meille viestisi. Mikäli asiasi koskee tiettyä toimialuetta, voit olla yhteydessä suoraan vastuuhenkilöihin tai lähettää sähköpostia asiakaspalvelu@edistia.fi jolloin viestisi ohjautuu oikealle henkilölle.

Tietojen tallennuksen rekisteriseloste.

Pyydän ottamaan yhteyttä asiaani koskien

10 + 12 =

Konsernihallinto, Edistia Kotiolot

Edistia konsernihallinto, Kotiolot

Edistia Toimintakeskus Oodi

Työelämä, Toimintakeskus Oodi, Kotiin vietävät palvelut

Edistia työelämä, Edistia kotiin vietävät palvelut

Työelämä, Toimintakeskus Oodi, Kotiin vietävät palvelut

Edistia työelämä Espoo, Kivenlahti

Edistia Kotiin vietävät palvelut Kanta-Häme

Edistia työelämä Helsinki

Edistia työelämä Vantaa

Edistia Hanikan virkistyskeskus

Edistia Hanikan virkistyskeskus

Edistia konsernihallinto

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Päivi Kursukangas

viestintäpäällikkö

044 727 3435
paivi.kursukangas@edistia.fi

Kari Haukka

talouspäällikkö

044 727 3424
kari.haukka@edistia.fi

Erja Mäkeläinen

hallintoassistentti

044 020 3212
erja.makelainen@edistia.fi

Jaana Kautto

henkilöstöpäällikkö

040 595 0246
jaana.kautto@edistia.fi

Jyrki Myllärniemi

kehittämispäällikkö

044 727 3423
jyrki.myllarniemi@edistia.fi

Edistia työelämä – työvalmennuspalvelut

Työelämä vaihde
044 500 1416

Pia Furu

työvalmennusjohtaja

044 522 4571
pia.furu@edistia.fi

Liisa Rissanen

tiimiesimies

044 727 3429
liisa.rissanen@edistia.fi

Raija Romppainen

vastuuvalmentaja

044 727 3420
raija.romppainen@edistia.fi

Marianne Maxwell

vastuuvalmentaja

044 020 3215
marianne.maxwell@edistia.fi

Hanne Hento

vastuuvalmentaja
yksilö- ja ryhmävalmennus

044 727 3425
hanne.hento@edistia.fi

Edistia kotiolot – Eedi Asumispalvelut Oy

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Tiina Rajala

yksikön päällikkö

044 792 1910

tiina.rajala@edistia.fi

Jaana Ronkainen

palvelupäällikkö

050 550 1018
jaana.ronkainen@edistia.fi

Siiri Karjalainen

tiimivastaava, Kivitasku
varapäällikkö, Kilonkallion yksikkö

044 729 3654
siiri.karjalainen@edistia.fi

Kaisa Salonen

tiimivastaava, Espoo
varapäällikkö, Kotiin vietävät palvelut

044 767 1593
kaisa.salonen@edistia.fi

Eija Peltokoski

tiimivastaava, Kanta-Häme

044 746 8241
eija.peltokoski@edistia.fi

Tiia Valtonen

tiimivastaava, Vantaa

044 347 8504
tiia.valtonen@edistia.fi

Riina Meriluoto-Marttila 

tiimivastaava
Pensastasku / Arotasku
040 845 4041 / 044 727 3402
riina.meriluoto-marttila@edistia.fi

Paula Simi

toimintaohjaaja

0400 240 901
paula.simi@edistia.fi

Hanna Jyräsalo

tiimivastaava
Mäntytasku / Meritasku
044 727 3440 ja 044 727 3441
hanna.jyrasalo@edistia.fi

Tiina Nurmiaho

tiimivastaava
Kalliotasku / Metsätasku
044 727 3406 / 044 727 3405
tiina.nurmiaho@edistia.fi

Jenni Kämäräinen

tiimivastaava
Aavikkotasku / Lehtotasku
044 727 3403 ja 044 727 3404
jenni.kamarainen@edistia.fi

Edistia kotiolot – Kodit yhteisössä puhelinnumerot

Asukkaiden päivystys
(24h) 044 727 3401

Avotasku

vastuuohjaaja / 044 767 1593

Arotasku

asukaspuhelin / 044 727 3408
ohjaajat / 040 845 4041

Kalliotasku

asukaspuhelin / 044 727 3413
ohjaajat / 044 727 3406

Metsätasku

asukaspuhelin / 044 727 3412
ohjaajat / 044 727 3405

Lehtotasku

asukaspuhelin / 044 727 3411
ohjaajat / 044 727 3404

Kivitasku

asukaspuhelin / 044 727 3407
ohjaajat / 040 848 5445

Meritasku

asukaspuhelin / 044 727 3442
ohjaajat / 044 727 3440

Pensastasku

asukaspuhelin / 044 727 3409
ohjaajat / 044 727 3402

Aavikkotasku

asukaspuhelin / 044 727 3410
ohjaajat / 044 727 3403

Mäntytasku

asukaspuhelin / 044 727 3443
ohjaajat / 044 727 3441

Edistia kotiolot – Edistia-kotien vuokraus ja tukipalvelut

Anne Björklund

vuokraustoiminnan päällikkö

040 593 2333
anne.bjorklund@edistia.fi

Katriina Koski

asumispalveluohjaaja /
vuokrausvastaava

040 841 2111
katriina.koski@edistia.fi

Jaana Ronkainen

tukipalveluista vastaava

050 550 1018
jaana.ronkainen@edistia.fi

Edistia Toimintakeskus Oodi

Iina Koskinen

yksikön vastaava

040 830 6366
iina.koskinen@edistia.fi

Riikka Laamanen

kurssiohjaaja

0400 626 533
riikka.laamanen@edistia.fi

Tiina Myllymäki

kurssiohjaaja

044 731 0979
tiina.myllymaki@edistia.fi

Mari Virtanen

kurssiohjaaja

044 751 0674
mari.virtanen@edistia.fi