fbpx

Edistia yhteystiedot

Edistia (Espoon Diakoniasäätiö Sr)

Upseerinkatu 1-3, 02600 Espoo
Puh: 0290 090 910
Sähköposti: asiakaspalvelu@edistia.fi
Katso kartalta >

Konsernihallinto

Upseerinkatu 1-3, 02600 Espoo

 

Henkilökunnan sähköpostit:
etunimi.sukunimi@edistia.fi

 

 

Edistia Kotiolot
(Eedi Asumispalvelut Oy)
Kilonkallio 7, 02610 Espoo
Katso kartalta >

Asukaspaikkatiedustelut:
Kotiin vietävät palvelut:
Jaana Ronkainen, puh. 050 550 1018
Palveluasuminen:
Tiina Jallow, puh. 044 767 1592
Tehostettu palveluasuminen:
Iina Koskinen, puh. 040 830 6366

Kotiin vietävät palvelut Espoo
Kilonkallio 7, Espoo
Kaisa Salonen, puh. 044 767 1593

Kotiin vietävät palvelut Vantaa
Tikkurilantie 68 C, Vantaa
Tiia Valtonen puh. 044 347 8504

Kotiin vietävät palvelut Kanta-Häme
Palstakatu 7-9, Riihimäki
Eija Peltokoski, puh. 044 7468241

Edistia Kotiolot – Edistia-kotien vuokraus ja tukipalvelut

Vuokraus
Upseerinkatu 1 – 3, 02600 Espoo
Anne Björklund, puh. 040 593 2333
Katriina Koski, puh. 040 841 2111

Tukipalvelut
Kilonkallio 7, 02610 Espoo
Jaana Ronkainen, puh. 050 550 1018

Katso kartalta >

Edistia Työelämä
Työvalmennuspalvelut

Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo
Puh: 0290 090 928

Yksiköiden osoitteet:

  • Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo
  • Merisaapas 1, 02320 Espoo
  • Kornetintie 6 A, 00380 Helsinki
  • LUX valmennustalo, Lummetie 2, 01300 Vantaa

Katso kartalta >

Hanikan virkistyskeskus

Matasaarentie 1, 02380 Espoo

Katso kartalta >

Edistia Toimintakeskus Oodi

Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo
Puh: 0400 626 533

Katso kartalta >

Yhteyslomake

Tällä lomakkeella voit lähettää meille viestisi. Mikäli asiasi koskee tiettyä toimialuetta, voit olla yhteydessä suoraan vastuuhenkilöihin tai lähettää sähköpostia asiakaspalvelu@edistia.fi jolloin viestisi ohjautuu oikealle henkilölle.

Tietojen tallennuksen rekisteriseloste.

Pyydän ottamaan yhteyttä asiaani koskien

12 + 4 =

Konsernihallinto, Edistia Kotiolot

Edistia konsernihallinto, Kotiolot

Edistia Toimintakeskus Oodi

Työelämä, Toimintakeskus Oodi, Kotiin vietävät palvelut

Edistia Työelämä, Edistia Kotiin vietävät palvelut

Työelämä, Toimintakeskus Oodi, Kotiin vietävät palvelut

Edistia Työelämä Espoo, Kivenlahti

Edistia Kotiin vietävät palvelut Kanta-Häme

Edistia Työelämä Helsinki

Edistia Työelämä Vantaa

Edistia Hanikan virkistyskeskus

Edistia Hanikan virkistyskeskus

Edistia konsernihallinto

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Päivi Kursukangas

viestintäsuunnittelija

044 727 3435
paivi.kursukangas@edistia.fi

Kari Haukka

talouspäällikkö

044 727 3424
kari.haukka@edistia.fi

Erja Mäkeläinen

hallintoassistentti

044 020 3212
erja.makelainen@edistia.fi

Jaana Kautto

henkilöstöpäällikkö

040 595 0246
jaana.kautto@edistia.fi

Jyrki Myllärniemi

kehittämispäällikkö

044 727 3423
jyrki.myllarniemi@edistia.fi

Edistia Työelämä – työvalmennuspalvelut

Työelämä vaihde
044 500 1416

Pia Furu

työvalmennusjohtaja

044 522 4571
pia.furu@edistia.fi

Liisa Rissanen

vastuuvalmentaja
palvelupaja

044 727 3429
liisa.rissanen@edistia.fi

Raija Romppainen

vastuuvalmentaja
tuotanto- ja huoltopaja


044 727 3420
raija.romppainen@edistia.fi

Marianne Maxwell

vastuuvalmentaja
kädentaitopaja

044 020 3215
marianne.maxwell@edistia.fi

Anni Selin

vastuuvalmentaja
yksilö- ja ryhmävalmennus

044 020 3234
anni.selin@edistia.fi

Edistia Kotiolot – Eedi Asumispalvelut Oy

Pilvi Osara

toimitusjohtaja

040 830 9788
pilvi.osara@edistia.fi

Iina Koskinen

palvelupäällikkö

040 830 6366
iina.koskinen@edistia.fi

Tiina Jallow

palvelupäällikkö

044 767 1592
tiina.jallow@edistia.fi

Jaana Ronkainen

palvelupäällikkö

050 550 1018
jaana.ronkainen@edistia.fi

Kaisa Salonen

vastuuohjaaja (Pääkaupunkiseutu)

044 767 1593
kaisa.salonen@edistia.fi

Eija Peltokoski

vastuuohjaaja
(Riihimäki ja Hämeenlinna)

044 746 8241
eija.peltokoski@edistia.fi

Tiia Valtonen

vastuuohjaaja (pääkaupunkiseutu)

044 347 8504
tiia.valtonen@edistia.fi

Riina Meriluoto-Marttila 

vastuuohjaaja
Pensastasku / Arotasku
040 845 4041 / 044 727 3402
riina.meriluoto-marttila@edistia.fi

Siiri Karjalainen

vastuuohjaaja Kivitasku

044 729 3654
siiri.karjalainen@edistia.fi

Tiina Nurmiaho

vastuuohjaaja
Lehtotasku / Aavikkotasku
044 727 3403 / 044 727 3404
tiina.nurmiaho@edistia.fi

Hanna Jyräsalo

vastuuohjaaja
Mäntytasku / Meritasku
044 727 3440 ja 044 727 3441
hanna.jyrasalo@edistia.fi

Paula Simi

toimintaohjaaja

0400 240 901
paula.simi@edistia.fi

Stiina Manninen

vastuuohjaaja
Kalliotasku / Metsätasku
044 727 3405 ja 044 727 3406
stiina.manninen@edistia.fi

Edistia Kotiolot – Kodit yhteisössä puhelinnumerot

Asukkaiden päivystys
(24h) 044 727 3401

Avotasku

vastuuohjaaja / 044 767 1593

Arotasku

asukaspuhelin / 044 727 3408
ohjaajat / 040 845 4041

Kalliotasku

asukaspuhelin / 044 727 3413
ohjaajat / 044 727 3406

Metsätasku

asukaspuhelin / 044 727 3412
ohjaajat / 044 727 3405

Lehtotasku

asukaspuhelin / 044 727 3411
ohjaajat / 044 727 3404

Kivitasku

asukaspuhelin / 044 727 3407
ohjaajat / 040 848 5445

Meritasku

asukaspuhelin / 044 727 3442
ohjaajat / 044 727 3440

Pensastasku

asukaspuhelin / 044 727 3409
ohjaajat / 044 727 3402

Aavikkotasku

asukaspuhelin / 044 727 3410
ohjaajat / 044 727 3403

Mäntytasku

asukaspuhelin / 044 727 3443
ohjaajat / 044 727 3441

Edistia Kotiolot – Edistia-kotien vuokraus ja tukipalvelut

Anne Björklund

vuokraustoiminnan päällikkö

040 593 2333
anne.bjorklund@edistia.fi

Katriina Koski

asumispalveluohjaaja /
vuokrausvastaava

040 841 2111
katriina.koski@edistia.fi

Jaana Ronkainen

tukipalveluista vastaava

050 550 1018
jaana.ronkainen@edistia.fi

Edistia Toimintakeskus Oodi

Iina Koskinen

yksikön vastaava

040 830 6366
iina.koskinen@edistia.fi

Riikka Laamanen

kurssivastaava

040 062 6533
riikka.laamanen@edistia.fi

Tiina Myllymäki

kurssiohjaaja

044 731 0979
tiina.myllymaki@edistia.fi

Mari Virtanen

kurssiohjaaja

044 751 0674
mari.virtanen@edistia.fi