Edistia yhteystiedot

Edistia (Espoon Diakoniasäätiö Sr)

Kilonkallio 7, 02610 Espoo
Puh: 0290 090 910
Sähköposti: asiakaspalvelu@edistia.fi
Katso kartalta >

Konsernihallinto

Kilonkallio 7, 02610 Espoo

 

Henkilökunnan sähköpostit:
etunimi.sukunimi@edistia.fi

 

 

Yhteisöllinen asuminen ja ympärivuorokautinen palveluasuminen

Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Asukkaiden päivystys (24h)
puh. 044 727 3401

palvelupäällikkö Kaisa Salonen (asumispaikkatiedustelut)
puh. 044 767 1593

yksikön päällikkö Samuel Nyyssölä
puh. 044 729 3654

Tuettu asuminen

Kilonkallio 7, 02610 Espoo
palvelupäällikkö Kaisa Salonen
puh. 044 767 1593

Friisinmäenaukio 7, 02600 Espoo
Friisinmäenaukion nuorten asumisyksikkö
yksikön päällikkö Jarkko Salmi
puh. 044 706 0572

Vuokrauspalvelut

Kilonkallio 7, 02160 Espoo
Anne Björklund, puh. 040 593 2333
Katriina Koski, puh. 040 841 2111

Työllisyyspalvelut

Kilonkallio 3 B, 02610 Espoo
Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo
Puh: 044 500 1416

Valmennus- ja kurssipalvelut

Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo
Puh: 044 727 3425

Asumisneuvonta

Anni
alle 30-vuotiaat nuoret ja 30-64-vuotiaat
044 066 4467
asumisneuvonta@espoo.fi

Carita
yli 65-vuotiaat ikääntyneet ja 30-64-vuotiaat
044 710 4821
asumisneuvonta@espoo.fi

Yhteyslomake

Tällä lomakkeella voit lähettää meille viestisi. Mikäli asiasi koskee tiettyä toimialuetta, voit olla yhteydessä suoraan vastuuhenkilöihin tai lähettää sähköpostia asiakaspalvelu@edistia.fi jolloin viestisi ohjautuu oikealle henkilölle.

Tietojen tallennuksen rekisteriseloste.

Pyydän ottamaan yhteyttä asiaani koskien

11 + 13 =

Konsernihallinto, vuokrauspalvelut
Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Konsernihallinto, Edistia-kotien vuokraus- ja tukipalvelut

Yhteisöllinen asuminen ja tuettu asuminen
Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Edistia kotiolot: palveluasuminen ja kotiin vietävät palvelut

Friisinmäenaukion nuorten yksikkö
Friisinmäenaukio 7, 02600 Espoo

Friisinmäenaukion nuorten yksikkö

Valmennus- ja kurssipalvelut
Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo

 

Edistia Toimintakeskus Oodi

Työllisyyspalvelut
Kilonkallio 3 B, 02610 Espoo

Pajat: Digipaja, Kädentaidot, Keittiö ja puhtaanapito

Kilonkallio 3 B

Työllisyyspalvelut
Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo

Tuotanto- ja huoltopaja

Edistia työelämä

Edistia konsernihallinto

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Riikka Koskela

viestintäsuunnittelija

044 727 3435
riikka.koskela@edistia.fi

Kari Haukka

talouspäällikkö

044 727 3424
kari.haukka@edistia.fi

Erja Mäkeläinen

hallintoassistentti

044 020 3212
erja.makelainen@edistia.fi

Jaana Kautto

henkilöstöpäällikkö

044 727 3430
jaana.kautto@edistia.fi

Jyrki Myllärniemi

kehittämispäällikkö

044 727 3423
jyrki.myllarniemi@edistia.fi

Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalvelut vaihde
044 500 1416

Pia Furu

palvelupäällikkö

044 522 4571
pia.furu@edistia.fi

Miina-Maria Pihlajaniemi

yksilövalmentaja
koordinaattori, Nuorten työpajatoiminta
044 727 3425
miina-maria.pihlajaniemi@edistia.fi

Marianne Maxwell

vastuuvalmentaja

044 727 3428
marianne.maxwell@edistia.fi

Heidi Heinonen

yksilövalmentaja

044 491 4050
heidi.heinonen@edistia.fi

Raija Romppainen

vastuuvalmentaja

044 727 3420
raija.romppainen@edistia.fi

Nina Reinikainen

vt. vastuuvalmentaja

044 020 3218
nina.reinikainen@edistia.fi

Asumispalvelut 

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Kaisa Salonen

palvelupäällikkö
044 767 1593
kaisa.salonen@edistia.fi

Samuel Nyyssölä

laatu- ja kehittämispäällikkö
044 729 3654
samuel.nyyssola@edistia.fi

Tuettu asuminen

Jarkko Salmi

yksikönpäällikkö, Friisinmäenaukion yksikkö
tiimivastaava, tuettu asuminen
044 706 0572
jarkko.salmi@edistia.fi

Yhteisöllinen asuminen ja ympärivuorokautinen palveluasuminen

Samuel Nyyssölä

yksikön päällikkö
044 729 3654
samuel.nyyssola@edistia.fi

Noora Rankala

tiimivastaava
Pensastasku / Arotasku
044 776 8982
noora.rankala@edistia.fi

Veera Marjomäki

tiimivastaava
Kivitasku
044 751 4745
veera.marjomaki@edistia.fi

Päivi Vickström

tiimivastaava
Aavikkotasku / Lehtotasku
044 726 3705
paivi.vickstrom@edistia.fi

Petra Nurmola

tiimivastaava
Metsätasku / Kalliotasku
044 491 6842
petra.nurmola@edistia.fi

Erika Nybonn-Juvonen

tiimivastaava
Meritasku / Mäntytasku
044 334 6230
erika.nybonn-juvonen@edistia.fi

Kilonkallio 7, yhteisöllisen asumisen ja ympärivuorokautisen palveluasumisen ryhmäkotien puhelinnumerot

Asukkaiden päivystys (24h)

044 727 3401

Avotasku

vastuuohjaaja / 044 767 1593

Arotasku

asukaspuhelin / 044 727 3408
ohjaajat / 040 845 4041

Kalliotasku

asukaspuhelin / 044 727 3413
ohjaajat / 044 727 3406

Metsätasku

asukaspuhelin / 044 727 3412
ohjaajat / 044 727 3405

Lehtotasku

asukaspuhelin / 044 727 3411
ohjaajat / 044 727 3404

Kivitasku

asukaspuhelin / 044 727 3407
ohjaajat / 040 848 5445

Meritasku

asukaspuhelin / 044 727 3442
ohjaajat / 044 727 3440

Pensastasku

asukaspuhelin / 044 727 3409
ohjaajat / 044 727 3402

Aavikkotasku

asukaspuhelin / 044 727 3410
ohjaajat / 044 727 3403

Mäntytasku

asukaspuhelin / 044 727 3443
ohjaajat / 044 727 3441

Vuokrauspalvelut

Anne Björklund

palvelupäällikkö, vuokrauspalvelut
vt. kiinteistöpäällikkö

040 593 2333
anne.bjorklund@edistia.fi

Katriina Koski

asumispalveluohjaaja,
vuokrausvastaava

040 841 2111
katriina.koski@edistia.fi

Mari Virtanen

ohjaaja

044 782 9526
mari.virtanen@edistia.fi

Kiinteistöpalvelut

Anne Björklund

palvelupäällikkö, vuokrauspalvelut
vt. kiinteistöpäällikkö

040 593 2333
anne.bjorklund@edistia.fi

Samuli Hautajoki

kiinteistövastaava

044 727 3414
samuli.hautajoki@edistia.fi

Arto Jäntti

kiinteistönhoitaja

044 491 4262
arto.jantti@edistia.fi

Valmennus- ja kurssipalvelut

Pia Furu

palvelupäällikkö

044 522 4571
pia.furu@edistia.fi

Paula Simi

koordinaattori / valmentaja

0400 240 901
paula.simi@edistia.fi

Asumisneuvonta

Kaisa Salonen

palvelupäällikkö
044 767 1593
kaisa.salonen@edistia.fi

Anni

asumisneuvoja
alle 30-vuotiaat nuoret sekä 30-64-vuotiaat
044 066 4467
asumisneuvonta@espoo.fi

Carita

asumisneuvoja
yli 65-vuotiaat ikääntyneet sekä 30-64-vuotiaat
044 710 4821
asumisneuvonta@espoo.fi