Edistia yhteystiedot

Edistia (Espoon Diakoniasäätiö Sr)

Kilonkallio 7, 02610 Espoo
Puh: 0290 090 910
Sähköposti: asiakaspalvelu@edistia.fi
Katso kartalta >

Konsernihallinto

Kilonkallio 7, 02610 Espoo

 

Henkilökunnan sähköpostit:
etunimi.sukunimi@edistia.fi

 

 

Palveluasuminen ja tehostettu palveluasuminen

Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Asukkaiden päivystys (24h)
puh. 044 727 3401

palvelupäällikkö Tiina Rajala (asumispaikkatiedustelut)
puh. 044 792 1910

yksikön päällikkö Siiri Karjalainen
puh. 044 729 3654

Kotiin vietävät palvelut

Kilonkallio 7, 02610 Espoo
palvelupäällikkö Kaisa Salonen
puh. 044 767 1593

Friisinmäenaukio 7, 02600 Espoo
Friisinmäenaukion nuorten asumisyksikkö
yksikön päällikkö Kaisa Salonen
puh. 044 767 1593

Vuokrauspalvelut

Kilonkallio 7, 02160 Espoo
Anne Björklund, puh. 040 593 2333
Katriina Koski, puh. 040 841 2111

Työllisyyspalvelut

Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo
Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo
Puh: 044 500 1416

Valmennus- ja kurssipalvelut

Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo
Puh: 044 727 3425

Yhteyslomake

Tällä lomakkeella voit lähettää meille viestisi. Mikäli asiasi koskee tiettyä toimialuetta, voit olla yhteydessä suoraan vastuuhenkilöihin tai lähettää sähköpostia asiakaspalvelu@edistia.fi jolloin viestisi ohjautuu oikealle henkilölle.

Tietojen tallennuksen rekisteriseloste.

Pyydän ottamaan yhteyttä asiaani koskien

7 + 2 =

Konsernihallinto,vuokrauspalvelut
Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Konsernihallinto, Edistia-kotien vuokraus- ja tukipalvelut

Palveluasuminen ja kotiin vietävät palvelut
Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Edistia kotiolot: palveluasuminen ja kotiin vietävät palvelut

Friisinmäenaukion nuorten yksikkö
Friisinmäenaukio 7, 02600 Espoo

Friisinmäenaukion nuorten yksikkö

Valmennus- ja kurssipalvelut
Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo

Edistia Toimintakeskus Oodi

Työllisyyspalvelut
Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo

Pajat: Kädentaidot, Keittiö ja puhtaanapito

Edistia Toimintakeskus Oodi

Työllisyyspalvelut
Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo

Digipaja, Tuotanto- ja huoltopaja

Edistia työelämä

Edistia konsernihallinto

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Riikka Koskela

viestintäsuunnittelija

044 727 3435
riikka.koskela@edistia.fi

Kari Haukka

talouspäällikkö

044 727 3424
kari.haukka@edistia.fi

Erja Mäkeläinen

hallintoassistentti

044 020 3212
erja.makelainen@edistia.fi

Jaana Kautto

henkilöstöpäällikkö

040 595 0246
jaana.kautto@edistia.fi

Jyrki Myllärniemi

kehittämispäällikkö

044 727 3423
jyrki.myllarniemi@edistia.fi

Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalvelut vaihde
044 500 1416

Pia Furu

palvelupäällikkö

044 522 4571
pia.furu@edistia.fi

Marianne Maxwell

vastuuvalmentaja

044 727 3428
marianne.maxwell@edistia.fi

Raija Romppainen

vastuuvalmentaja

044 727 3420
raija.romppainen@edistia.fi

Asumispalvelut 

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Kaisa Salonen

palvelupäällikkö, kotiin vietävät palvelut
yksikön päällikkö / tiimivastaava, Friisinmäenaukio
044 767 1593
kaisa.salonen@edistia.fi

Jarkko Salmi

tiimivastaava, kotiin vietävät palvelut

044 706 0572
jarkko.salmi@edistia.fi

Tiina Rajala

palvelupäällikkö, palveluasuminen

044 792 1910
tiina.rajala@edistia.fi

Siiri Karjalainen

yksikön päällikkö, palveluasuminen
tiimivastaava, Metsätasku / Kalliotasku

044 729 3654
siiri.karjalainen@edistia.fi

Jenni Kämäräinen

tiimivastaava, palveluasuminen
Kivitasku

044 751 4745
jenni.kamarainen@edistia.fi

Hanna Jyräsalo

tiimivastaava, palveluasuminen
Mäntytasku / Meritasku

044 334 6230
hanna.jyrasalo@edistia.fi

Tiina Nurmiaho

tiimivastaava, palveluasuminen
Pensastasku / Arotasku

044 776 8982
tiina.nurmiaho@edistia.fi

Päivi Vickström

tiimivastaava, palveluasuminen
Aavikkotasku / Lehtotasku

044 726 3705
paivi.vickstrom@edistia.fi

Paula Simi

toimintaohjaaja, palveluasuminen

0400 240 901
paula.simi@edistia.fi

Kilonkallio 7, palveluasumisen ryhmäkotien puhelinnumerot

Asukkaiden päivystys (24h)

044 727 3401

Avotasku

vastuuohjaaja / 044 767 1593

Arotasku

asukaspuhelin / 044 727 3408
ohjaajat / 040 845 4041

Kalliotasku

asukaspuhelin / 044 727 3413
ohjaajat / 044 727 3406

Metsätasku

asukaspuhelin / 044 727 3412
ohjaajat / 044 727 3405

Lehtotasku

asukaspuhelin / 044 727 3411
ohjaajat / 044 727 3404

Kivitasku

asukaspuhelin / 044 727 3407
ohjaajat / 040 848 5445

Meritasku

asukaspuhelin / 044 727 3442
ohjaajat / 044 727 3440

Pensastasku

asukaspuhelin / 044 727 3409
ohjaajat / 044 727 3402

Aavikkotasku

asukaspuhelin / 044 727 3410
ohjaajat / 044 727 3403

Mäntytasku

asukaspuhelin / 044 727 3443
ohjaajat / 044 727 3441

Vuokrauspalvelut

Anne Björklund

palvelupäällikkö, vuokrauspalvelut

040 593 2333
anne.bjorklund@edistia.fi

Katriina Koski

asumispalveluohjaaja,
vuokrausvastaava

040 841 2111
katriina.koski@edistia.fi

Mari Virtanen

ohjaaja, tuettu asuminen

044 782 9526
mari.virtanen@edistia.fi

Kiinteistöpalvelut

Meri Visanti

kiinteistöpäällikkö

044 727 3414
meri.visanti@edistia.fi

Valmennus- ja kurssipalvelut

Pia Furu

palvelupäällikkö

044 522 4571
pia.furu@edistia.fi

Eeva Aro-Puustinen

valmentaja

044 727 3426
eeva.aro-puustinen@edistia.fi

Juha Kortet

valmentaja

044 727 3427
juha.kortet@edistia.fi

Heidi Heinonen

valmentaja

044 491 4050
heidi.heinonen@edistia.fi