Edistia yhteystiedot

Edistia (Espoon Diakoniasäätiö Sr)

Upseerinkatu 1-3, 02600 Espoo
Puh: 0290 090 910
Sähköposti: asiakaspalvelu@edistia.fi
Katso kartalta >

Konsernihallinto

Upseerinkatu 1-3, 02600 Espoo

 

Henkilökunnan sähköpostit:
etunimi.sukunimi@edistia.fi

 

 

Edistia kotiolot
(Eedi Asumispalvelut Oy)
Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Katso kartalta >

Asukkaiden päivystys (24h)
puh. 044 727 3401

Palveluasuminen ja tehostettu palveluasuminen (asukaspaikkatiedustelut)
Kilonkallio 7, Espoo
yksikön päällikkö Tiina Rajala
puh. 044 792 1910

Kotiin vietävät palvelut
palvelupäällikkö Jaana Ronkainen
puh. 050 550 1018

Kotiin vietävät palvelut, pääkaupunkiseutu (asukaspaikkatiedustelut)
Espoo
Kaisa Salonen, puh. 044 767 1593

Vantaa
Jussi Honkala, puh. 044 714 2948

Edistia Kotiolot – Edistia-kotien vuokraus ja tukipalvelut

Vuokraus
Upseerinkatu 1 – 3, 02600 Espoo
Anne Björklund, puh. 040 593 2333
Katriina Koski, puh. 040 841 2111

Tukipalvelut
Kilonkallio 7, 02610 Espoo
Jaana Ronkainen, puh. 050 550 1018

Katso kartalta >

Edistia työelämä
Työvalmennuspalvelut

Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo
Puh: 0290 090 910

Katso kartalta > 

 

Edistia Toimintakeskus Oodi

Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo
Puh: 0400 626 533

Katso kartalta >

Yhteyslomake

Tällä lomakkeella voit lähettää meille viestisi. Mikäli asiasi koskee tiettyä toimialuetta, voit olla yhteydessä suoraan vastuuhenkilöihin tai lähettää sähköpostia asiakaspalvelu@edistia.fi jolloin viestisi ohjautuu oikealle henkilölle.

Tietojen tallennuksen rekisteriseloste.

Pyydän ottamaan yhteyttä asiaani koskien

12 + 12 =

Konsernihallinto, Edistia-kotien vuokraus- ja tukipalvelut
Upseerinkatu 1-3, 02600 Espoo

Edistia konsernihallinto, Kotiolot

Edistia kotiolot: palveluasuminen ja kotiin vietävät palvelut
Kilonkallio 7, 02610 Espoo

Työelämä, Toimintakeskus Oodi, Kotiin vietävät palvelut

Edistia työelämä
Kilonkartanontie 3, 02610 Espoo

Työelämä, Toimintakeskus Oodi, Kotiin vietävät palvelut

Edistia Toimintakeskus Oodi
Kilonkallio 7 C, 02610 Espoo

Työelämä, Toimintakeskus Oodi, Kotiin vietävät palvelut

Edistia kotiin vietävät palvelut Vantaa
Tikkurilantie 68, 01300 Vantaa

Edistia konsernihallinto

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Päivi Talstila

viestintäpäällikkö

044 727 3435
paivi.talstila@edistia.fi

Kari Haukka

talouspäällikkö

044 727 3424
kari.haukka@edistia.fi

Erja Mäkeläinen

hallintoassistentti

044 020 3212
erja.makelainen@edistia.fi

Jaana Kautto

henkilöstöpäällikkö

040 595 0246
jaana.kautto@edistia.fi

Jyrki Myllärniemi

kehittämispäällikkö

044 727 3423
jyrki.myllarniemi@edistia.fi

Edistia työelämä – työvalmennuspalvelut

Työelämä vaihde
044 500 1416

Pia Furu

työvalmennusjohtaja

044 522 4571
pia.furu@edistia.fi

Raija Romppainen

vastuuvalmentaja

044 727 3420
raija.romppainen@edistia.fi

Päivi Salmela

tiimivastaava

044 491 4050
paivi.salmela@edistia.fi

Hanne Hento

vastuuvalmentaja
yksilö- ja ryhmävalmennus

044 727 3425
hanne.hento@edistia.fi

Marianne Maxwell

vastuuvalmentaja

044 727 3428
marianne.maxwell@edistia.fi

Edistia kotiolot – Eedi Asumispalvelut Oy

Pia Harju-Autti

toimitusjohtaja

040 770 7793
pia.harju-autti@edistia.fi

Tiina Rajala

yksikön päällikkö, palveluasuminen

044 792 1910

tiina.rajala@edistia.fi

Jaana Ronkainen

palvelupäällikkö, kotiin vietävät palvelut

050 550 1018
jaana.ronkainen@edistia.fi

Siiri Karjalainen

tiimivastaava, Metsätasku / Kalliotasku
varapäällikkö, Kilonkallion yksikkö

044 729 3654
siiri.karjalainen@edistia.fi

Kaisa Salonen

tiimivastaava, pääkaupunkiseutu
varapäällikkö, kotiin vietävät palvelut

044 767 1593
kaisa.salonen@edistia.fi

Tiina Nurmiaho

tiimivastaava
Pensastasku / Arotasku

044 776 8982
tiina.nurmiaho@edistia.fi

Jenni Kämäräinen

tiimivastaava Kivitasku

044 751 4745
jenni.kamarainen@edistia.fi

Hanna Jyräsalo

tiimivastaava
Mäntytasku / Meritasku

044 334 6230
hanna.jyrasalo@edistia.fi

Päivi Vickström

tiimivastaava
Aavikkotasku / Lehtotasku

044 7263705
paivi.vickstrom@edistia.fi

Paula Simi

toimintaohjaaja, Kilonkallion yksikkö

0400 240 901
paula.simi@edistia.fi

Edistia kotiolot – Kodit yhteisössä puhelinnumerot

Asukkaiden päivystys (24h)

044 727 3401

Avotasku

vastuuohjaaja / 044 767 1593

Arotasku

asukaspuhelin / 044 727 3408
ohjaajat / 040 845 4041

Kalliotasku

asukaspuhelin / 044 727 3413
ohjaajat / 044 727 3406

Metsätasku

asukaspuhelin / 044 727 3412
ohjaajat / 044 727 3405

Lehtotasku

asukaspuhelin / 044 727 3411
ohjaajat / 044 727 3404

Kivitasku

asukaspuhelin / 044 727 3407
ohjaajat / 040 848 5445

Meritasku

asukaspuhelin / 044 727 3442
ohjaajat / 044 727 3440

Pensastasku

asukaspuhelin / 044 727 3409
ohjaajat / 044 727 3402

Aavikkotasku

asukaspuhelin / 044 727 3410
ohjaajat / 044 727 3403

Mäntytasku

asukaspuhelin / 044 727 3443
ohjaajat / 044 727 3441

Edistia kotiolot – Edistia-kotien vuokraus ja tukipalvelut

Anne Björklund

vuokraustoiminnan päällikkö

040 593 2333
anne.bjorklund@edistia.fi

Katriina Koski

asumispalveluohjaaja /
vuokrausvastaava

040 841 2111
katriina.koski@edistia.fi

Jaana Ronkainen

tukipalveluista vastaava

050 550 1018
jaana.ronkainen@edistia.fi

Edistia Toimintakeskus Oodi

Iina Koskinen

yksikön vastaava

044 0203216
iina.koskinen(at)edistia.fi

Riikka Laamanen

kurssiohjaaja

0400 626 533 (ma-ke)
riikka.laamanen(at)edistia.fi

Tiina Myllymäki

kurssiohjaaja

044 731 0979 (ei ke)
tiina.myllymaki(at)edistia.fi

Mari Virtanen

kurssiohjaaja

044 751 0674
mari.virtanen(at)edistia.fi